logo
  • Az ayurvedika.hu fóruma
  • Pontos idő: 2017.10.19. 08:17
ayurvedika.hu

Jóslat: Egy hét...

Válasz: Jóslat: Egy hét...

HozzászólásSzerző: védi » 2010.02.08. 21:59

Szia Sadmin,

nemrég írtál néhány gondolatot a prófétanõkrõl a Figyelmeztetések rovatban. Ott azt írtad, hogy a nõ nem prófétálhat, mert természete szerint õ befogadó természetû. Azt szeretném megkérdezni, hogy az általad írt jóslatot, melyet egy prófétanõ is megjövendöl pár nappal a bekövetkezése elõtt, mennyire fogjuk majd felismerni vagy komolyan venni, ha a nõ természetes szerint nem prófétálhat?

Lehet nem jól értelmezem, amiket írtál, megvilágosítanál kérlek?

Köszönöm!
védi
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.02.10. 16:13

\"A ti asszonyaitok hallgassanak a gyülekezetekben, mert nincsen megengedve nékik, hogy szóljanak; hanem engedelmesek legyenek, a mint a törvény is mondja\" /Kor1. 14.34/.

A nõ aki prófétál maga ellencselekszik, és Isten törvénye ellen is. Az ilyen ember nem mondhat igazat, mégha az is a szándéka.

Azonban, ahogy a Zsidó fõpap, gonoszságában megjövendölte Jézus megváltó cselekedetét (Inkább egy vesszen sok helyett), úgy fogja a prófétanõ is megjövendölni a közelgõ veszélyt.

A többi kérdés nem fontos, mert az emberek így sem térnek meg... nem veszik komolyan a jövendölést.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: védi » 2010.03.04. 19:43

Bezzeg egy becsapódó vagy majdnem becsapódó meteorban rögtön jeleket vélnek felfedezni :)
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: szmonika » 2010.03.05. 13:53

igen, ez a meteor dolog tényleg elég rémisztõ... én most kezdtem el azon gondolkodni, hogy mi is történik a világban. észrevettétek hogy mennyi természeti katasztrófa van? nap mint nap hallani a rádióban, tv-ben hogy mennyi földrengés van és mennyi halott és milyen sok sebesült. Minden úgy történik ahogy a Bibliában meg van írva...
szmonika
Az elmélyülő
Az elmélyülő

HozzászólásSzerző: anita » 2010.03.06. 13:43

Azt mit árul el egy emberrõl, ha \'közömbös\' ezek iránt a dolgok iránt?
Nem kelt bennem félelmet; de olyan hatalmas együttérzést sem érzek, nem tudom miért.
Érzéketlen lennék? Önzõ? Vagy csak túlságosan be vagyok szûkülve a közvetlen környezetemre? Azt nem tudom mondjuk akkor mit éreznék, ha közvetlenül mellettem történne ilyesmi..
anita
Az elmélyülő
Az elmélyülő

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.03.09. 21:22

Szia Anita!

Valószínûleg azért nem válaszolnak a kérdésedre, mert túl bonyolult, illetve a kérdésedben ítéletet vársz magadra:)

Mit jelent számodra, hogy közömbös?
Ha nem vonzódsz és nem is kelt benned félelmet? Ez helyes, azt jelenti szabad vagy benne. Ebben az esetben, azt jelenti erõs vagy hitben, és ebbõl nem lehet kimozdítani.

Ha azonban a közömbösség azt jelenti számodra, hogy nem akarsz tudomást venni olyan dolgokról, amelyek nem veled történnek, az az illúzió, és az oka valóban az általad felsorolt aspektusok valamelyike.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: anita » 2010.03.13. 12:17

Szia Sadmin!

Közben gondolkoztam ezen a témakörön, és bármennyire is szeretném, hogy a hitben erõs megállapítás legyen rám igaz; de sajnos ezt még nem értem el, mert van egy terület, nevezetesen a repülõgépekkel történt \'katasztrófák\', amik igenis félelmet keltenek bennem, szóval az semmiképpen sem közömbös.
Úgyhogy van még egy illúzió, amit le kell építenem magamról.
anita
Az elmélyülő
Az elmélyülő

HozzászólásSzerző: védi » 2010.04.16. 21:54

Hm, oké, hogy nem kell mindenben jeleket keresni, de Izland, vulkán, elsötétül az ég? Ez a portálon leírt jóslatra emlékeztet engem..
védi
A tanítvány
A tanítvány

Re: Jóslat: Egy hét...

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.10.09. 08:44

Májusban kitört a vulkán...
Eső, árvíz és most iszaplavina pusztít...
Az emberek káromolják Istent (ahogy meg van írva), egymást kérik számon a történtekért. Jajgatnak azért, ami soha nem volt az övék...

Meg van írva, hogy ezeknek meg kell lenniük, de az is, hogy csak az üdvözül, aki mindvégig kitart. Eddig még nem akadt ember, aki Istenhez igaz szívvel fordulna...
Nem is sejtik, hogy így hoznak saját fejükre ítéletet.

A következő esemény, amit jeleztem, még pusztítóbb lesz... Az ember döntött így, Isten csak nem tartja vissza, hogy az ember megtanulja, ki az Úr.

Nem késő megtérni...
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: védi » 2010.10.12. 22:42

Arra gondolsz, amit hónapokkal ezelőtt írtál? Hogy Isten úgy megrázza a Földet, ahogy eddig még soha? És egy ember sem fordult igaz szívvel Isten felé, akit kár ért??? Ez hogy lehet? Ennyi ember között nem akad egy igaz sem?

Nem gondoltam volna soha, hogy ennyire durva jelenségek fognak történni nálunk. De ez nyilvánvaló, hogy beteljesedik Isten ígérete: a jók felszabadulnak, mások az örök enyészeté lesznek.
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.10.13. 12:01

Arra gondolok...
Nem akadt egy sem... éppen azért nem, mert így teljesül be az akarat.

A búza és az ocsú szétválasztása megkezdődött... hisz az Istenben remélők inkább hagyják veszni az anyagi dolgaikat, mint sem veszni hagyják a hitüket. A hitetlenek azonban feláldozzák a békét, a szeretetet és az igazságot a mulandóság oltárán, és vagyonukat síratják az igazság helyett.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: védi » 2010.12.18. 21:18

„Most vajúdik a Föld és a Kárpát-medencében szüli a jövőt.” – így szól a nepáli papok jóslata.

Az elmúlt napokban több földrengés történt Miskolcon és Sellyén is, pusztító belvizek, az ország 40%-a víz alatt…a 2010-es évben eddig nem tapasztalt heves viharok az országban…vörös iszap katasztrófa, mely soha nem látott károkat okozott….Magyarország eldöntheti, hogy jövőjét fájdalommal szüli meg, vagy megtérnek az emberek. A fájdalom addig tart, amíg az ember Istent nem helyezi mindenek elé és nem elvesztett anyagi tulajdonait siratja, hanem bűnbánatot tart és Istenhez fohászkodik…a természeti csapások mindaddig folytatódnak, míg a választottak meg nem térnek…
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2011.04.10. 08:54

Isten megrázta a földet és a pokol kutyái rászabadultak a világra. Apáink által sem látott földrengések, árvizek, atombaleset és az arab világban lezajló események csak figyelmeztetés: "Térj meg ember, amíg megtérhetsz". Az elemek lázadását a föld és a víz kezdte, de már háborog a levegő is. Azonban mielőtt a világra szabadulna a tűz elsöprő ereje, megmutatja erejét az Űr is.

Lásd következő próféciát. Ez év őszén és végén Isten újra megmutatja erejét. Addig is lesznek természeti katasztrófák, de az nem mérhető ahhoz, amely az év utolsó negyedévében várható. A természet szinte folyamatosan tombol. Ez az utolsó előtti harc, aki ezután sem tér meg, már kevés reménye marad az üdvözülésre.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Gáborka » 2012.05.06. 10:55

Miért nem élnek az emberek Isten törvényei szerint? Esetleg legalább próbálnának Felé törekedni, de azt sem. Ennyire azt hiszik magukról, hogy ők bármit megtehetnek? Mi lehet jobb annál, mint Istenre rálelni? A hatalom hamis érzése? Vagy mi?:? Mintha a falnak beszélne valaki, ha próbálja rávezetni a másikat az értelmes életre, a legtöbb ember egyszerűen tudomást se vesz róla. Kisajátít magának mindent, attól se riad vissza, hogy rabszolgaként kezeljen másokat, utána pedig azt hiszi, ő Isten. Teljesen eltévelyedett az emberiség legnagyobb része, nem ért, nem akar érteni dolgokat. Pedig tudja jól, mi ennek a következménye. Ilyen mértékű lenne valóban a Földön a bűn és a gonoszság?
Gáborka
Az érdeklődő
Az érdeklődő

HozzászólásSzerző: védi » 2012.05.07. 19:35

Szia Gáborka!

Már több hozzászólásodban észrevettem az igen erős ítélkezést a világ és általában a dolgok alakulása terén.

Szerintem csakis a jó példával tudnál változtatni másokon is úgy, hogy előbb magadban viszed tökélyre a törekvő lelket. Hidd el, az elégedetlenkedés csak még jobban szítja benned az el nem fogadás tüzét.

Szerintem nem azzal kell foglalkozni, miért ilyen a világ, mert azért olyan, amiért az emberek ilyenné tették. Ebben is meg kell látni Isten igazságát, aki a Bibliában is megjövendölte, hogy amikor az emberiségben nagy lesz a bűn, nemzet nemzet ellen támad, lesznek földrengések, éhínségek, akkor fog eljönni a Krisztus, hogy felszabadítsa a Benne hívőket. Tehát ami történik is Istenben van és az ő igéjét teljesíti. Akkor meg minek háborogni?

Te inkább azzal tehetsz sokat, ha folyamatosan dolgozol magadon, segítesz másokon, ha látod igénylik vagy kérik, minden tőled telhetőt tegyél meg, másra ne legyen gondod.

Üdv:
védi
védi
A tanítvány
A tanítvány

Előző

Vissza: Aktuális