logo
  • Az ayurvedika.hu fóruma
  • Pontos idő: 2017.11.19. 19:02
ayurvedika.hu

Fõzés

Fõzés

HozzászólásSzerző: Cövi » 2010.04.16. 10:32

Sziasztok!

Táplálkozás kutatók szerint fõzéskor,sütéskor hõ hatására ételeink veszítenek tápanyagtartalmukból, és kevesebb vitamin marad a zöldségekben is. Mi a véleményetek errõl?
Cövi
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

Válasz: Fõzés

HozzászólásSzerző: védi » 2010.04.16. 21:50

Nekem errõl csak a sok téveszme jut eszembe, ami az utóbbi években szárnyra kapott...manapság már minden rákkeltõ, sok minden káros az egészségre, ami korábban nem volt az...az ember többségében fõtt, sült ételeket fogyaszt, és mégis jut elég ásványi anyaghoz, vitaminhoz, hiszen még mindig élünk :)

Én csak azt gondolom, hogy ennek nincs tudományos létjogosultsága. Az embert nem a bevitt táplálék milyensége teszi beteggé, hanem a kettõsségei, félelmei...
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Cövi » 2010.04.18. 14:15

Sziasztok!

És arról mi a véleményetek, hogy némely ételeket nem szabad egyszerre enni.
Például gyümölcsöt csak magában szabad enni, mert ha szénhidráttal esszük akkor savasít?
Cövi
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

HozzászólásSzerző: szmonika » 2010.04.19. 13:20

Szia Cövi,

én még az elsõ kérdésedre válaszolnék.
Én úgy gondolom, ha képes az ember azzal a tudattal enni hogy minden étel Krisztus teste és minden ital Krisztus vére, akkor minden egyformán tápláló és egészséges. A Biblia azt írja hogy nem az tesz tisztátalanná ami a szájon bemegy, hanem ami kijön. Éshogy nemcsak kenyéren és vizen él az ember hanem Isten minden igéjén. Nem attól lesz beteg az ember hogy mit eszik hanem hogy mennyire bûnös a lelke.
szmonika
Az elmélyülő
Az elmélyülő

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.04.20. 07:01

Szia Cövi:)

Szabad-nem szabad... ezek a kis hitû emberek nagy törvényei. A hívõ ember viszont ismeri, hogy mi a szükséges, annál nem eszik kevesebbet, tudja, hogy mi az elégséges, annál nem eszik többet, étkét jóízûen fogyasztja el, s hite van abban, hogy az egészséges.

A természet nem ismeri sem az ételek párosításának tiltását, sem pedig az idõbeli korlátokat. A természet nem ismeri sem a vércsoport szerinti táplálkozást, sem csillagok szerintit.

Hagyatkozzatok a lélekre, akkor nincs olyan,hogy mit szabad és mit nem.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

Vissza: Táplálkozás