logo
  • Az ayurvedika.hu fóruma
  • Pontos idő: 2022.01.21. 02:39
ayurvedika.hu

Candida

Candida

HozzászólásSzerző: tenorio » 2010.12.28. 13:06

Sziasztok!

A barátnőm ebben a csúnya betegségben szenved. Már jó ideje diétázik, de az eredmény eddig elmaradt. Olvastam itt egy cikket a candidáról, és voltak benne új információk is. De akadt egy mondat (vagy kettő), amit nem igazán tudtam értelmezni.
"A Candida elleni böjt minimális ideje, teljes megtartoztatás és léböjt esetén, az ember által megemésztendő anyag maximális idejének kb. másfélszeresével azonos. Ez húsevő emberek esetében kb. 6-7 nap. Egyéb -ismertetett-böjt esetében ez az idő 5-6 hét"

Lenne olyan, aki tudna segíteni? Esetleg egyéb tanácsokkal is.

Előre is köszönöm.
tenorio
Az érdeklődő
Az érdeklődő

Re: Candida

HozzászólásSzerző: védi » 2010.12.29. 09:17

Kedves tenorio!

Én szívesen segítek neked, de előtte megkérdezném, hogy milyen candidáról van szó? Tudod ez a szervezet több pontját elérheti. Amit bemásoltál részletet a cikkből, ott mit nem értesz?

Várom válaszodat!

védi
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: tenorio » 2010.12.29. 11:04

Szia védi!

Gyomorban és hüvelyben is megtalálható. Már négy hónapja küszködünk vele mégsem vezet eredményre.

A cikk olvasása közben felmerült kérdés:
...hát hogy oké h 6-7 nap a léböjtde mi az az 5-6 hét?h addig kell léböjtöt csinálni?vagy az egész tart addig?mert én már 4 hónapja csinálom a diétát de még mindig vannak rosszulléteimh ettől a kúrától elmúlhat?akkor 2 hónap alatt?kb ezeket másold be."

Előre is köszi a választ.
tenorio
Az érdeklődő
Az érdeklődő

HozzászólásSzerző: védi » 2010.12.29. 21:52

Szia tenorio!

Elmesélném neked, hogy jómagam is évekig küzdöttem candidával. Tudom mennyire makacs és sajnos nekem egyetlen egy orvos által felírt vagy patikában beszerezhető készítmény sem segített.

Mégis túlvagyok rajta, és ezt két dolognak is köszönhetem. Az egyik az, hogy végigcsináltam egy 21 napos böjtöt, aminek során nem vettem magamhoz szilárd táplálékot, csupán folyadékot. A böjt célja nem a candida kiűzése volt, hanem a lelki megtisztulás. Viszont ennyi időn keresztül a candida gomba túlburjánzása a szervezetemben megállt, sőt, meg is oldódott hosszú időre. A 21 napos böjtről itt a portálon is olvashatsz a "21 nap" című cikkben.

A másik és egyben a legfontosabb tényező, amely segített megszabadulni a candidától, az a candidát kiváltó lelki blokk feloldása volt. Az Ayurvéda holisztikus szemléletű, mely jelenti azt, hogy az ember testének tünetei tudati okokra vezethetők vissza. A candida, főleg ha hüvelyi, a másik nemmel való viszonyod konfliktusára utal. Ha férfi vagy, akkor a nőkkel vagy a pároddal kapcsolatos, ha nő vagy, akkor a férfi nemhez vagy a férfi partnereddel kapcsolatos konfliktusodra utal. A hüvely a befogadás szerve, s amennyiben valamilyen fertőzés által gátolva van befogadóképességében, ez jelzi azt is, hogy a másik nemet fél befogadni. Nos, én ezt az okot oldottam fel, s a candida is eltűnt vele együtt.

Kérdésedre válaszolva, a 5-6 hét nem a léböjtöt jelöli, hanem egy candida diéta végzését. A Candida oka az ayurvéda szerint a Kapha és a Pitta dosha helytelen működése, s a diéta során ezeket a testre ható erőket tereljük vissza a helyes működési mederbe.

A candida testi tüneteinek egyhítésében tudok segíteni, de kérlek, hogy ez ügyben keress meg privát üzenetben, mert ehhez sok egyéni információra van szükségem.

Köszönöm!

védi
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: tenorio » 2010.12.29. 23:28

Kedves védi!
Elküldtem pü-be a levelet!
Üdv.: tenorio
tenorio
Az érdeklődő