logo
  • Az ayurvedika.hu fóruma
  • Pontos idő: 2017.11.19. 18:59
ayurvedika.hu

Az anyaság természete

Válasz: Az anyaság természete

HozzászólásSzerző: anita » 2010.02.13. 10:22

Szia Andrea!
Melyik filmrõl írtál?:)
anita
Az elmélyülő
Az elmélyülő

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.02.13. 11:59

Sziasztok!

Érdekesen hangzik ez a \"Isten ajándéka\". Ha figyelembe vesszük, hogy minden Isten ajándéka: a párod, a házad, az ételed, a munkád, stb., akkor ezt a jó szándékot ki lehetne terjeszteni a párkapcsolatra, a szomszédra, a fõnökre és mindenkire, akivel és amivel kapcsolatba kerülsz. Hisz mind Isten ajándéka... a konfliktus is. Azt kell eldöntened csupán, hogy ezeket felszabadultan, vagy félelemmel éled meg.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Andrea... » 2010.02.13. 18:15

Szia anita!

Habár én sok új szemszögbõl megfogalmazott információt kaptam a filmbõl ... amelyeken való elgondolkozás akár hasznos is lehet ... ám nem vagyok biztos benne, hogy minden megközelítés valós, így az sem biztos, hogy ildomos lenne megadnom a címét:-). ... ha gondolod akkor majd a csevegõn még beszélünk róla. :-)
Andrea...
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

HozzászólásSzerző: kiscicus » 2010.02.13. 19:50

Sziasztok!

Érdekes dolgokat írtatok.

Sajnos régen nekem az volt a problémám,hogy a szüleim,nem álltak mellettem érzelmileg,ha problémám volt.

Mindent észérvekkel oldottak meg,nekem ez sokáig fájó pont volt.

Pedig a nagyanyáim odafigyeltek az ilyesmire,és
mégis mi unokák,inkább tõlük kaptunk támogatást,mint a szüleinktõl.

Nem okolhatok senkit azért,hogy milyen.Ma már,hogy hiszek Istenben,elfogadom hogy egyesek képtelenek kimutatni mit éreznek.
Talán ez nekik a legrosszabb.
kiscicus
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

HozzászólásSzerző: védi » 2010.02.13. 21:53

Kiscicus, hasonlóan érzek én is...én sem kaptam érzelmi biztonságot otthon. Éppen tegnap volt ezzel kapcsolatban egy \"élményem\"...nem volt pozitív, legalábbis amikor újból átéltem. De az igaz Sadmin, hogy ez is ajándék...mert általa a dolgok mögé tudok nézni.

Elgondolkozom sokszor, mennyire más lenne az életem, ha a gyermekkorom alatt megkaptam volna az érzelmi biztonságot, az igazi elfogadó szeretetet....akkor most nem kellene itt küzdenem. Milyen lehet azoknak az élete, akiknek a szülei igazi hívõ emberek? Hogyan tudja egy ember feloldozni a szüleit? Tudom, hogy õk sem tanulták meg a saját szüleiktõl, amitõl õk mások lettek volna. Azt a törõdést, lelki támaszt, amit nem kaptam meg akkor, a környezetemtõl akarom megkapni...és annyira nehéz nekem azt megértenem, hogy ez a szekér elment...a szüleimtõl már nem fogom megkapni, magamnak kell megadnom, VAGY ha Istenben hiszek, akkor Tõle.

Én csak arra szeretnék minden szülõt buzdítani, hogy fogadja el a gyermekét az esetleges hibáival együtt, legyen bölcsen szeretõ és terelgetõ szülõ, az erõszakosságot messzire kerülje el, mert különben a gyermeke szenvedni fog éppúgy, ahogy a szülõ maga. Ez az én saját tapasztalatom....de azt hiszem ebben a világban nem vagyok ezzel egyedül.
védi
A tanítvány
A tanítvány

Előző

Vissza: Baba,mama