logo
  • Az ayurvedika.hu fóruma
  • Pontos idő: 2017.11.19. 18:58
ayurvedika.hu

Amirõl még szívesen olvasnánk

Válasz: Amirõl még szívesen olvasnánk

HozzászólásSzerző: Cövi » 2010.05.22. 20:04

Sziasztok!

Én arra gondoltam hogy nagyon jó lenne ha a cikkeket lehetne kommentelni, így meg tudnánk beszélni hogy ki milyen tanulságot vont le a cikkbõl.
Cövi
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

HozzászólásSzerző: védi » 2010.05.24. 08:13

Szia Cövi,

erre én is gondoltam korábban, mégis elvetettem. Ennek oka az volt, hogy nagyon nehezen követhetõvé válna, hogy melyik cikkhez írtak és ki hova vár választ. Sokkal egyszerûbbnek tartom, hogy a fórumot ilyen célra használjuk. A fórum célja éppen az, hogy ha az embert valami érdekli, vagy kérdései vannak, akkor egy témaindítással kaphat választ azokra, és megismerheti más emberek hozzáállását is a témához. A csevegõben pedig interaktív beszélgetést lehet folytatni.

Üdv,
védi
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Cövi » 2010.05.24. 10:09

Szia Védi!

Úgy kellene megoldani mint például az index.hu-n, hogy közvetlenül a cikkek alá lehessen írni a megjegyzéseket, és mindíg megjelenjenek a cikkel együtt. Szerintem néha az embereknek nincs kedvük egy új fórumtémát elindítaniuk, csak egy pár szavas észrevételt írnának a cikkhez.

üdv.: Cövi
Cövi
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.05.26. 08:33

Szia Cövi!

Sajnos, ennek pusztán erõforráshiány oka van.
Jelenleg egyedül adminisztrálom a portált, és jelenleg nincs annyi idõm, hogy több száz cikk hozzászólásait moderáljam.

Reméljük, ez a jövõben változik, így ez a praktikusság beépülhet a portálra.

Üdv
Sadmin
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: kiscicus » 2010.06.03. 19:52

Sziasztok!

Megtaláltam a honlaptérképet, ami nagyon jó, mert így könnyen átlátom a honlap tartalmát, és bármikor elolvashatom amit szeretnék.

köszönöm :)
kiscicus
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

HozzászólásSzerző: kiscicus » 2010.06.03. 19:56

Szia Sadmin!

Szerinted mi a különbség a közvetlenség és a nyitottság között?

Kszönöm, kiscicus :)
kiscicus
Az elgondolkodó
Az elgondolkodó

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.06.06. 08:26

Szia kiscicus!

A nyitottság egy tudatállapot, míg a közvetlenség egy szocializálódás útján kialakult magatartás forma.

A nyitottság a tudat befogadó képessége. Sok ember kommunikációjával szemben - az embernek a jelenben nincs ráhatása. Ha valaki a szájával vallja is, hogy mindenre nyitott, biztosan nem mond igazat, úgyanis senki nem képes mindenre nyitott lenni. Például egy erkölcsös ember nem nyitott a bûnre, egy szenvedéllyel élõ ember pedig nem nyitott az igazságra, sõt kifejezetten fáj neki.

A közvetlenség az ember megnyilvánulási formája, tehát nem egy befogadó, hanem egy kiáradó aspektus. Az ember akkor is tudja szabályozni, ha amúgy nem nyitott. Sok összetevõbõl állhat: kedvességbõl, önmagam megosztásából, stb.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: anita » 2010.08.02. 17:58

Szép az új design! :)
anita
Az elmélyülő
Az elmélyülő

HozzászólásSzerző: védi » 2010.09.28. 08:09

Kedves Sadmin,

én még szívesen olvasnék a dharmáról, az isteni akaratról. Az egyes ember, illetve az emberiség szintjén értve. Bár több cikk is érinti ezt a kérdéskört, de jó lenne egy átfogó képet kapni róla!

Köszi!
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: Sadmin » 2010.09.28. 12:31

Szia védi!

Az ayurvédikán található információk, vagy akár a vallások információi is semmiségnek tekinthetõ a dharma örökérvényû törvényeivel szemben. A dharma ismerete felszabadítja az embert. A megértése nem adatik meg mindenkinek, csak annak, aki keresi az igazságot.

Sokan beszélnek róla, sokan tanítják, de valójában a tanítók sem értik a teljes lényegét. Bár sokan a dharmát legfelsõbb törvénynek, isteni akaratnak, erkölcsi rendnek hiszik, a valóság ennél sokkal bonyolultabb. Leírható néhány igazsággal, azonban ahhoz szükség van arra, hogy az ember tisztában legyen a legfontosabb létfolyamatok törvényszerûségeivel.

A szenvedélyõ élõ emberek soha nem ismerhetik meg a dharmát, csak az, aki ezek fölé képes emelkedni és rendíthetetlenül követi az erkölcs útjait. A dharma nem ismerhetõ meg elmondások és könyvek alapján sem, csakis a végsõ valóság õszinte megélésével

A fenti okok miatt nem írok cikket a dharmáról.
Sadmin
A tanítvány
A tanítvány

Re: Amirõl még szívesen olvasnánk

HozzászólásSzerző: tenorio » 2010.12.30. 18:53

Szívesen tanulnám az ayurvédát, de nincs ötletem, hol is lehetne. 1-2 könyvet már olvastam ezzel kapcsolatban, azt viszont kevésnek tartom. Kérem szakértő segítségét.
tenorio
Az érdeklődő
Az érdeklődő

HozzászólásSzerző: védi » 2011.01.03. 22:03

Szia tenorio!

Szívesen segítenék neked, mond el mit szeretnél tanulni az Ayurvédán belül!

Láthatod mennyire szép és tartalmas tudományról van szó. Van, aki a masszázsban tudja kiélni önmagát, van, aki szeretné megérteni az ayurvédikus életmódot és alkalmazni önmagán és környezetén. Van, aki a jógát szeretné megismerni és elmélyíteni az erről való tudást. Te mit szeretnél?

Üdv!

védi
védi
A tanítvány
A tanítvány

HozzászólásSzerző: tenorio » 2011.01.04. 20:15

Segíteni!

Talán ez a szó, ami legjobban leírja a szándékomat. Egy eszközre van szükségem, amit fáklyaként használhatok. Az ajurvéda egy ilyen eszköz.

Ha lehetséges, akkor továbbiakban e-mailen keresztül tárgyaljunk, mert ide ritkán járok. jtenoriord kukac gmail.com

Előre is köszönöm!
tenorio
Az érdeklődő
Az érdeklődő

Előző

Vissza: ayurvedika.hu